+90 212 248 88 88

Metin tabanlı ve görüntülü sohbet çözümü

 • Ana Sayfa
 • Blog
 • Metin tabanlı ve görüntülü sohbet çözümü

İnternet ne kadar ileriye gitse de sanırım bu sohbet olayı katiyen yok olmayacak. Dün bir projenin küçük bir bölümünde kullanılması gereken görüntülü sohbet ihtiyacımız için bir araştırma yaptık. Piyasada yüksek meblağlarla satışa sunulan bir çok görüntülü sohbet yazılımı mevcut. Bunların başında sanırım 123flashchat.com geliyor.

Araştırma sonucunda Photon Chat isminde bir yazılıma denk geldik. Bu yazılım görüntülü sohbet sistemi kurmak isteyen meraklılar için adeta bir nimet. Ürünü satın alıyorsunuz, dosyaları hostinginize upload ediyorsunuz ve sohbete başlıyorsunuz. Sistem hiç bir media stream server’a ihtiyaç duymuyor. Aslında bizim de ilgimizi çeken bu özelliği oldu. Ortada bir media stream server yok ise nasıl görüntü transferi gerçekleşiyor? Daha sonra yazılımı satan kişilerle yaptığımız sohbet sonucunda yazılımın TokBox isimli bir media stream server API kullandığını öğrendik. Photon Chat firması sanırım özel bir anlaşma ile unlimited bir hizmet alıyor. Çünkü satın aldığınız Photon Chat dosyalarının içinde TokBox API tanımlanmış olarak geliyor. Yani siz sadece dosyaları hostinginize atıyorsunuz ve görüntülü sohbete başlıyorsunuz.

Görüntülü sohbet yazılımın en güzel tarafı ise fiyatı. Photon Chat’in fiyatı piyasada yer alan görüntülü sohbet yazılımlarına göre neredeyse %75 indirimli.

Bir de unutmadan Photon Chat’i satın aldığınızda PHP kodlarından FLA dosyasına ve beraberindeki AS dosyalarına kadar hepsini size veriyorlar. Yani 0 kendinize göre değişiklik yapabilirsiniz.

Photon Chat hakkında daha detaylı bir araştırma yapmak isterseniz buradan buyurun.

SON PROJE

Ne Dediler

Hem arkadaşça yaklaşarak güven veren hem de işini profesyonel olarak yapan, ender bulunan bir ajans.

Köksal Atik (CEO)
http://www.dersville.com

WEB BÜLTEN

İnternet teknolojileri alanında güncel haber ve kampanyaların e-posta adresinize gelmesini ister misiniz?

E-posta adresinizi spam amaçlı kullanmayacağımıza söz veriyoruz.

TWITTER
BİZE ULAŞIN
 • Adres: Selahattin Pınar Cad.
  Kemer İş Hanı No:15/7
  Mecidiyeköy / İSTANBUL
 • Telefon: +90 212 248 88 88
 • Faks: +90 212 248 88 88 (135)
 • Email: temas@webizm.com
HIZLI İLETİŞİM

© 1999 - 2024 Webizm.com | Tüm hakları saklıdır.